Konferencje

Haterick to aplikacja, która wysłucha wszystkich twoich narzekań. Nawet tych najgorszych

Wyobraźcie sobie niekończącą się tablicę na Facebooku zalaną prawdziwą falą narzekań i hejtu. Tak mniej więcej prezentuje się nowa aplikacja firmy Rinno Apps LTD. pozwalająca anonimowo podzielić się ze światem często zabawnymi przyczynami swoich codziennych frustracji.

Powiedz co cię wkurza

Według założeń twórców Haterick ma pełnić rolę wentyla pozwalającego spuścić nieco powietrza po ciężkim dniu poprzez zalanie tablicy anonimowym narzekaniem i negatywnymi spostrzeżeniami. Choć treści, które znajdują się już na stronie głównej aplikacji często rażą prostactwem i mocnym słownictwem, to jednocześnie Haterick nie stanowi całkowitej piaskownicy dla prawdziwych hejterów. Anonimowych użytkowników ograniczają pewne zasady opisane w regulaminie. Nie wolno np. hejtować konkretnych ludzi, a jedynie sprawy, choć dopuszcza się konstruktywną krytykę osób (przesadne hejty można natomiast zgłosić do moderacji).
Twórcy apki liczą także na to, że upublicznienie przyczyny frustracji pomoże odkryć osoby, dla których dana sprawa jest również powodem do narzekań. Właśnie dlatego każdy z opublikowanych postów, który uznamy za trafny możemy wyróżnić za pomocą przycisku HATE IT (a wiadomo, że w grupie łatwiej jest taką złą sytuację zmienić).

screenshot_20160914-003704 screenshot_20160914-003800 screenshot_20160914-003611

Ciekawe myśli wśród bagna hejtu

Mimo, że od premiery aplikacji minęło bardzo mało czasu, a liczba jej instalacji wynosi jak na razie od 50 do 100 (wg statystyk Google Play), tablicę Hatericka zapełnia się minuta po minucie. Choć można znaleźć na niej wiele kwiecistych wypowiedzi, których autorów chętnie poklepalibyśmy po plecach, to naprawdę życiowe i trafne narzekania giną często w bagnie nudnego hejtu (być może pasowałoby wprowadzić jakiś system cenzurujący przekleństwa, żeby piszący musiał się bardziej wysilić chcąc oddać swoje negatywne emocje – istniejący system moderacji radzi sobie z tym średnio). Haterick przpomina przez to monotematyczne demotywatory, tyle że bez obrazków.

Działa tak jak powinna

Jeśli chodzi o działanie apki to nie można jej nic zarzucić. Wszystko jest maksymalnie proste i płynne, a hejta napiszemy po jednym dotknięciu odpowiedniego przycisku. Haterick składa się z trzech plansz: tablicy głównej z hejtami, zakładki z własnymi narzekaniami oraz karty ustawień (możemy włączyć w niej lub wyłączyć newslettera dotyczącego apki). Po zainstalowaniu zajmuje około 36MB w pamięci urządzenia.
Wszyscy chętni na bezkarne, anonimowe hejtowanie w granicach jako takiego dobrego smaku (jeśli taki hejt jest w ogóle hejtem) mogą pobrać apkę Haterick z Google Play (na urządzeniach z Androidem od 4.1 wzwyż).
https://www.youtube.com/watch?v=LT11SxyY7Kw
 

Udostępnij
Zobacz także