Konferencje

"Shape your future" – Festiwal Sektor 3.0 już 30 i 31 maja

Co oznacza nadchodząca premiera technologii 5G? Jak budować wiarygodność organizacji w dobie „fake news”? W jaki sposób przygotować dobrą kampanię viralową? Jak używać wirtualnej rzeczywistości do pozyskiwania środków na działania? To tylko przykładowe tematy, którymi będą zajmować się uczestnicy Festiwalu Sektor 3.0, największego w Polsce wydarzenia poświęconego wykorzystaniu nowych technologii w działaniach społecznych. Spotkanie odbędzie się 30 i 31 maja w Warszawie. Weźmie w nim udział blisko 600 osób, w tym 70 krajowych i zagranicznych ekspertów od nowych technologii. Tegoroczne hasło przewodnie Festiwalu to „Shape your future”.
Wśród uczestników znajdą się przedstawiciele organizacji non profit, biznesu, startupów, administracji publicznej, nauki i mediów. Pierwszego dnia, w Centrum Nauki Kopernik, będą czekać na nich seminaria, wystąpienia polskich i zagranicznych specjalistów, a także testowanie nowinek technologicznych.

Wydarzenie rozpocznie się od mocnego akcentu międzynarodowego. Podczas sesji inauguracyjnej na scenę zostaną zaproszeni goście specjalni. George Zamka, astronauta NASA, podzieli się swoimi doświadczeniami związanymi z wykorzystaniem nowych technologii. Profesor Peter O. Gloor z Massachusetts Institute of Technology przedstawi najnowsze trendy technologiczne, z kolei Karen Graham z Idealware podpowie, jak przygotować organizację na wyzwania czekające w przyszłości – mówi Dawid Szarański, dyrektor Festiwalu.

Do wyboru będzie także 18 seminariów, między innymi: „Multimedia, dzięki którym ruszysz ludzi z kanapy (Bartłomiej Topa i Łukasz Kościuczuk z Fundacji Synapisis), „Boty domowe i sztuczna inteligencja. Czy czas się bać?” (Aleksandra Przegalińska z Akademii Leona Koźmińskiego) czy „Cyfrowy ekshibicjonizm. Twoja prywatność ma cenę!” (Anna Obem z Fundacji Panoptykon).
Z kolei po zakończeniu części warsztatowej uczestnicy Sektora 3.0 wezmą udział w międzynarodowej debacie. O roli i przyszłości nowych technologii będą rozmawiać, między innymi: prof. Junseok Hwang (Seoul National University, Korea Południowa), Kineret Karin (TechForGood, Singapur), a także Michał Dżoga z Intela oraz Michał Boni, poseł do Parlamentu Europejskiego.
Pierwszy dzień Sektora 3.0 będzie też okazją do przetestowania najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych w specjalnie wydzielonej strefie targowej – między innymi technologii Hololens, wirtualnej rzeczywistości, Abyss Glass czy programowania z wykorzystaniem robotów Photon. Na stoisku DuplicArt3D uczestnicy będą mogli zeskanować samych siebie, a następnie wydrukować własne figurki, od przedstawicieli firmy SentiOne dowiedzą się, jak efektywnie monitorować Internet, zaś przedstawiciele Intela przeprowadzą dla nich warsztaty z wykorzystaniem zestawów BeCreo, a Microsoft przedstawi technologię Surface Hub.
Podczas Festiwalu wręczona zostanie również nagroda Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności Sektor 3.0 w wysokości 40 tysięcy złotych. Otrzyma ją organizacja pozarządowa, która w sposób
innowacyjny wykorzystuje nowe technologie w swojej działalności lub ma szczególne osiągnięcia dotyczące prowadzenia działań promocyjnych, badawczych czy edukacyjnych związanych
z technologiami w trzecim sektorze.

Chcemy nagrodzić dobre praktyki i dać czytelny sygnał, jak duże znaczenie przywiązujemy do praktycznego wykorzystania możliwości Internetu i nowych
technologii w działaniach społecznych – mówi Dyrektor Programowy PAFW Radosław Jasiński.

Drugiego dnia uczestnicy wezmą udział w 10 specjalistycznych warsztatach przygotowanych przez instytucje, organizacje i firmy wspierające wydarzenie (warsztaty odbędą się m.in. w siedzibach firm Intel, Microsoft i Ericsson oraz w Ministerstwie Cyfryzacji).
Sektor 3.0 to nie tylko nazwa Festiwalu – to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, w ramach którego organizacje pozarządowe wykorzystują najnowsze rozwiązania technologiczne w działaniach społecznych. W rezultacie funkcjonują sprawniej, docierają do większej liczby ludzi, a ich doświadczenia związane z nowymi technologiami inspirują innych do efektywniejszego działania. Za realizację programu Sektor 3.0 odpowiada Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Więcej informacji: http://sektor3-0.pl/festiwal.
 

Udostępnij
Zobacz także