Emoji – wyrażają więcej niż tysiąc słów 🔔

Przez wiele lat do wyrażania emocji w komunikacji posługiwaliśmy się emotikonami, w formie np. dwukropka i nawiasu “:)”. Dopiero na końcu lat 90. rozpowszechniły się emoji – których święto obchodzimy właśnie dzisiaj (17 lipca). 🎉🥳🎈

Większość z internautów korzysta z tych kolorowych symboli, używając ich zarówno w wiadomościach prywatnych, mailach jak i na na portalach społecznościowych. Sprawiają, że konwersacja wydaje się bardziej przyjazna i u większości wywołują pozytywne emocje.

Artyści tworzą z nich obrazy, grafiki, a także pojawiają się na ubraniach i akcesoriach, marki wykorzystują je do swojej komunikacji biznesowej. Można więc uznać, że stały się jednym z symboli językowych XXI wieku.

Pierwszy zestaw emoji od Softbanku [źródło: https://blog.emojipedia.org/correcting-the-record-on-the-first-emoji-set/]

Według badań Adobe z  2019 na 1000 badanych w wieku 16-73 ze Stanów Zjednoczonych:

  • 62% stwierdziło, że używa emoji w celu zwiększenia przyjemności z rozmów,
  • 42% twierdzi, że używa ich do lepszego przekazywania myśli i uczuć.
  • 31% uważa, że używa emoji, aby czuć się bardziej związanym z ludźmi,
  • 31% uważa, że używanie emoji jest szybsze niż pisanie słów,
  • 30% uznali, że emoji odzwierciedlają bardziej znaczenie przekazu z niż słowa.

Emoji można wykorzystać chociażby w dokumencie tekstowym, pdf, lub do tworzenia grafik do mediów społecznościowych – istnieją strony, które doskonale sprawdzają się w tworzeniu takich prac. Jedną z nich jest emojipedia (https://emojipedia.org/), znajdziemy tam emoji z Apple, Google, Microsoftu, Samsunga, Whatsappa, Twittera, Facebooka, JoyPixel, OpenMoji oraz specjalne od Emojipedii. Pobierzecie tam emoji, które najbardziej wpasowuje się w wasze preferencje za pomocą okna wyszukiwania lub ośmiu kategorii.

Bardzo wygodne narzędzie, ponieważ nie trzeba przeglądać całej listy graficznych buziek jak na telefonie. Wystarczy tylko skopiować i gotowe.

Warto również zajrzeć na stronę, emojitranslate (https://emojitranslate.com/), która działa również w języku polskim. Wystarczy wpisać słowo, które w komunikacji chcemy przekazać jako emoji a strona automatycznie przekształci je w ikonę graficzną.

Jeżeli interesuje Was jak droga którą przebyła emoji od 1997 warto wejść na stronę Emojitimeline (https://emojitimeline.com/) i zobaczyć historię  tych małych kolorowych obrazków, których używamy do wyrażania emocji lub skrócenia wiadomości każdego dnia.

Na koniec przygotowaliśmy dla Was porównanie emoji monitorów oraz telefonów z najpopularniejszych portali społecznościowych oraz urządzeń.

Dzięki emoji możemy komunikować się w łatwy i zabawny sposób nie tylko w wiadomościach prywatnych ale też w celach biznesowych ze swoimi klientami, dlatego warto ich używać.

✔️A Ty, którą emoji używasz najczęściej? 🖥️ U nas wygrywają mobilne, kolorowe ikony! 📱🔋

😍 🐕️ 😘 ☀️ 🤣 🌼 🐇 😁 🐘 🌹 😂 💩